קו דקורטיבי - לביא ריהוט לבתי כנסת

מהתקשורת

לביא ריהוט לבתי כנסת
the Carlebach Synagogue

שחזור בית כנסת מהמאה ה-19 בגרמניה שנחרב בשואה

המציאות עולה על כל דמיון. כשקיבלנו את פרויקט שחזור בית הכנסת קרלבך בליבק, גרמניה, שהוחרב בשואה, לא ידענו שנכדיו של הרב וינטר שהנהיג את הקהילה שם באותו זמן גרים בקיבוץ לביא. זה הפך את מלאכת השחזור לעוד יותר משמעותית עבורנו.

לביא רהיטים - מערכות ישיבה לבתי כנסת

"לביא תעשיות" מפעל מוביל בתחום ייצור ריהוט לבתי כנסת סיים מהלך רכישה ומיזוג עם חב' "בית האומן אברהם פריד"

מפעל "לביא תעשיות" שהינו המפעל הגדול בישראל בתחום ייצור ריהוט לבתי כנסת, סיים בימים אלה מהלך של רכישה ומיזוג עם חב` "בית האומן אברהם פריד" המתמחה בעיצוב וייצור ארונות וכלי קודש אומנותיים.

מרכזי קניות מקימים בתי כנסת כדי למשוך את הקהל הדתי

תופעה חדשה: מרכזי קניות מקימים בתי כנסת כדי למשוך את הקהל הדתי

כתבה מהתוכנית "כללי בלילה" בערוץ 20 בהשתתפות מיכה אוברמן, מנכ"ל לביא תעשיות ריהוט, בנושא הקמת בתי כנסת במרכזי קניות וסופרים, בה מוצגים בתי כנסת שייצרנו והתאמנו במיוחד עבור חדרי התפילה במרכזים הללו.

שחזור הארון נשרף בשואה על ידי הנאצים

שחזור הארון נשרף בשואה על ידי הנאצים

ראיון עם מיכה אוברמן, מנכ"ל לביא בערוץ 20, על שחזור ארון הקודש של קהילת יאסלו (פולין) שנשרף על ידי הנאצים ב -1939 בהולוקוסט הארון (11 מטר אורך 6 מטר רוחב) שוחזר מותקן על ידי לביא ב – יער היל הקהילה בטורונטו, קנדה

כתבה מדה מרקר

לביא: בתי כנסת על פי מיטב המסורת. כתבה מ-The Marker

מארונות קודש ועד חיפויי קירות אומנותיים, כולל תכנון ועיצוב מוקפד לבתי כנסת, הפכה לביא תעשיות רהיטים מנגרייה קטנה בקיבוץ לבית של בתי הכנסת בארץ וברחבי העולם. מנכ"ל החברה ערן שמיר, מספר על האתגרים המרתקים בעבודת המפעל, המענה לכל הדרישות וכיצד משתלב ייצור חדשני בתחום המסורתי

מיכה הוברמן על קיבוץ לביא

החלום שלנו הוא לבנות את הריהוט בבית המקדש, כמו בצלאל בן אורי

כשהקימו בקיבוץ לביא לפני כ-50 שנה את בית הכנסת הראשון, לא שיערו שתהיה זו התחלה של מפעל ריהוט עולמי שירהט יותר מ-5000 בתי כנסת. בשיחה מרתקת מספר מיכה הוברמן על שחזור בתי כנסת עתיקים, בניית ארונות קודש בגובה של יותר מ-10 מטרים, והקמת בתי כנסת בתוך סופרים וקניונים. (כתבה מתוך אתר הידברות)