ספריות קודש מהודרות – למה זה נועד?

בתי כנסת רבים מעוניינים לעצב את בית הכנסת באופן מהודר ושימושי. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות ספריות קודש המאפשרות להוסיף יופי ועיצוב בעל מראה יוקרתי, וזאת לצד פרקטיות המתבטאת בסידור נוח של ספרי הקודש, תכנון הגישה לספריות והתייחסות להיבטים תכנוניים נוספים שלא תמיד נלקחים בחשבון כאשר מתכננים ספריות לבית הכנסת בפעם הראשונה. בכתבה הבאה נדבר על ספריות קודש מהודרות, למה הן בדיוק נועדו? ואיפה תוכלו לעצב ספריות מסוג זה?

מגוון רחב של ספריות קודש מעוצבות

כשאנו מדברים על ספריות קודש מהודרות אנו מתכוונים לספריות עשויות עץ מלא בשילוב לוחות תעשייתיים הנושאים בעומס המשקל של הספרים, בעיצוב יוקרתי. ספריות אלו הן ספריות גדולות ורחבות המאפשרות להניח בהן כמות ספרים גדולה מאוד. הספריות מתאימות לבתי כנסת וגם ל"כוללים" המחזיקים ספרי קודש רבים ללמידה יומיומית.

תכנון מוצלח של ספריות מתייחס לא רק לספריה עצמה אלא גם למיקומה בבית הכנסת ותכנון הגישה אליה. ספריה לסידורים תהיה בדרך כלל בכניסה לבית כנסת, לעומת ספריית עיון אשר תהיה ממוקמת באופן שונה הלוקח בחשבון את גישת המתפללים במועדים שונים. חשיבות רבה מומלץ להקדיש להיבטי בטיחות. הספריות אמורות להחזיק משקל גדול וצריכות להיות יציבות כדי להימנע מאסון חס וחלילה. ספריה נכונה תתאים הן לסגנון העיצובי הקיים של בית הכנסת והן לאופי בית הכנסת ולדרישות המתפללים והלומדים – וכך היא תשמש את בית הכנסת או הישיבה במשך שנים רבות.

האם ספריית קודש מהודרת מתאימה גם לבתי כנסת קטנים?

ספריות הקודש המהודרות נועדו לכל בית כנסת שמעוניין בספרייה פונקציונאלית ומפוארת. בבתי כנסת קטנים נערוך מדידות קפדניות של האזור המבוקש ונתאים עבורו ספרייה בגדלים מתוכננים מראש. חשוב להבין שגם אם מדובר בספרייה קטנה, עדיין אפשר לעצב אותה באופן ייחודי.

לסיכום, ספריות קודש מהודרות הן ספריות בעלות יתרונות רבים והן מתאימות לבתי כנסת קטנים וגדולים כאחד. אנו בלביא – הבית של בתי הכנסת, נגשים לכם את חלום העיצוב בעזרת המומחים שלנו בתחום אמנות העץ והנגרות.